• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Bağışlarınız ve Aidatlar İçin T.C. Ziraat Bankası İban: TR26 0001 0003 0376 4083 3650 01   T.C. Ziraat BankasıHopa Şubesi :303 Hesap: 76408336-5001
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Site Haritası
PEKGEZERLER DÜNYA TURUNA BAŞLIYOR
 GEZERLER HOPA ZİYARETİ
 
 
   Hopa’nın Yetiştiği Gençlerden biri daha Dünyayı gezmeye karar verdi.  Onur PEKER Hacettepe Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olup Aselsan da Mühendislik yaparken, bir anda eşiyle düşünüp dünyayı gezmeye karar vermiş. Eşi Cansel de Hacettepe Üniversitesinden Endüstri Mühendisi olarak mezun olmuş. Cansel PEKER Lüleburgaz da doğmuş. Cansel- Onur PEKER ikilisi   Aselsan gibi bir firmadan istifa ederek dünyayı gezmeye karar vermiş.
 
PEKGEZERLER KARAR VERMİŞ DÜNYAYI GEZECEKLER
   İki genç Üniversite yıllarında birbirinden ayrı olduklarındaki en büyük hayalleri de Dünyayı gezmekmiş. Evlendikten sonra iki hayalperest işlerini bırakıp hayallerinin peşine koşmaya karar vermişler. İki gencin kendilerine sunulan hayalleri yaşamaktansa, Kendilerinin hayallerini gerçekleştirmek daha mantıklı gelmiş. Yaşama bir ağaç gibi kök salmak istediklerini ancak aynı toprakta kalmayı seçmediklerini, dünyanın diğer yerlerini de görmenin cazibesine kapılarak hayallerinin peşine sürüklenmeyi seçmişler.
 
   Büyük bir cesaret göstererek dünya gezisinin İlk hedefinin Güney Amerika Şehirleri Olduğunu ve 30 Mart'ta yola çıkacaklarını dile getirdiler. Gitmeden önce Onurun memleketi Hopa’ya ardından da Lüleburgaz’a giderek Aileleri ziyaret edeceklerini söylediler.
 
   Maceraperest gençlerin Amaçlarının dünyayı görmek, başka kültürleri görmek, başka nefesleri tanımak olduğu, Ailesinin ve doğmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni terk etmek gibi bir niyetlerinin olmadığını özellikle belirttiler. Ekonomilerinin uygun olmadığını, ancak en uygun şekilde dünyayı dolaşacaklarını, bu amaçla sosyal medya hesaplarını aktifleştirdiklerini, ufak tefek sponsorlar ile de günlük hayatı idame ettireceklerini düşünüyorlar.

PEKGEZERLER HOPADA
 
   Gerçekleştirmek istedikleri yolculuk için uzun zamandır hazırlık yapıldığını artık yola çıkma zamanlarının geldiğine karar verdiklerini söylediler. 30 Mart'ta Uçakla Güney Amerika yolculuğuna başlayacaklarını ve yanlarına Acil ihtiyaç dışında bir şey almadan gideceklerini söyleyen iki macerapereste Hayallerinin peşinden koşarken her türlü zorluğu rahatça aşabilmelerini temenni ettiğimizi söyledik.  Güzel ve düşündükleri gibi bir yolculuk diliyoruz. 

Pekgezerler Youtube Sitesi 
Pekgezerler İnstagram 
Haber:  Hatice  MUTLU 

  
212 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın