• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Bağışlarınız ve Aidatlar İçin T.C. Ziraat Bankası İban: TR26 0001 0003 0376 4083 3650 01   T.C. Ziraat BankasıHopa Şubesi :303 Hesap: 76408336-5001
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Site Haritası

Hakkımızda

   1987 Yılında Hopa, Birkaç fotoğraf sevdalısı genç ile "Hopa Fotoğraf Gönüllüleri Topluluğu" adı altında fotoğrafçılık konusunda çalışmalara başlanmış, ancak fotoğraf baskı maliyetlerinden dolayı dolayı faaliyetlerini canladıramamış,yöre dışına çıkaramamışlardır. 

   Fotoğrafçılık eğitimine 1996 yılında Hopa Çok Programlı Lisesi öğrencilerine fotoğrafçılık kursu verme ile başlamış, yine aynı sebeplerden dolay çok fazla ileriye gidememiştir.

      1998 Yılında Levent YAZICI ve Fotoğraf Sanatçısı Bülent AKBAŞ'in Bir araya gelmesi ile fotoğraf çalışmaları hızlandı. Dijital gelişimi iyi okuyup, Fotoğraf çalışmalarını, dia ve dijital üzerinde yoğunlaştırarak sağlam temellerle ilerlemeye başladı. Kalabalık olmasada ufak ufak gezilerle fotoğraf çalışmalarına yön verdiler. Tekip eden yıllarda kişisel sergi açılışları başlamış oldu.

   Hopa festivalinin başlaması ile de Hopa festivalinin ilk Fotoğraf sergilerini de yine aynı ikili başlatmış oldu. 

 
Gürcistan / Batum Sunu/Sergi  2008
   2008 Yılında Fotoğraf Dergisinin Düzenlediği Gürcistanın Batum Şehrinde Türkiye Fotoğrafçılarının sunu ve sergi çalışmalarına evsahipliği yaptılar.

   Prf. Dr. Sabit KALFAGİL, İbrahim ZAMAN, Prf.Dr Güler ERTAN, Recep DÖNMEZ, Nadir EDE gibi Fotoğraf Sanatçıları ile beraber çalışmlarını sürdürdüler.

         2009 Yılında Avusturalya'nın Melbourne Şehrinde Fotoğraf seminer ve sergilerine katıldılar.  

   Hopa Fotoğraf Gönüllüleri Topluluğu, 2009 Yılında 1. Uluslar Arası Kafkas Film Günlerinin Düzenlenmesinde Katkılarını sürdürdüler.  
1.Uluslar Arası Kafkas Film Günleri


   Hopa Festivalinin Diğer Yıllarında da Levent YAZICI ve Bülent AKBAŞ Yanlarına başka fotoğraf severleri de ekleyerek Sergilere Devam ettiler. 

   Hopa Fotoğraf Gönüllüleri Topluluğu Olarak İfsak, Arfod gibi Footğraf dernekleri ile çalışmalar yaptı, sergiler açtı.

  2010 Yılında Hopa Fotoğraf Gönüllüleri Topluluğu, Gazete Muhabirlerine fotoğraf kursu düzenledi. Ayrıca Yaz döneminde Liseli gençlere  Fotoğraf fotoğraf atelyesi açarak kısa dönem kurs verdiler. 
     
   2012 Yılından sonra 2016 yılına kadar Hopa Halk Eğitim Merkezinde Dijital Fotoğrafçılık Kursları açarak Hopa daki fotoğraf gönüllülerin çoğalmasını katkı sağladılar. Bu Kursların ardından İlkokullarda çocuklara yönelik Fotoğraf Kursları Açıldı. 

   2014 yılında Dernekleşme faaliyetlerine başladılar. 2016 Yılının başlarında, Şeife TANRIKULU, Yasemin BAĞDATLI YAZICI, Mahmut ABANOZ, Hakan TANRIKULU, Okay ESEN Ve Levent YAZICI ile birlikte Hopa Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneğini kurdular.
     
    Ayda en az iki fotoğraf gezisi düzenleyen, Gezilerde ve Okullarda  fotoğraf kurslarına halen devam etmektedirler.